Petrovice u Karviné ► Cvičení jednotky sboru dobrovolných hasičů Petrovice-Závada │ Region

842
2 years ago

► Zdroj (Source): http://www.TelevizeKarvinsko.cz ◄

Česká Regionální televize - TV Studio Karvinsko Vám přináší reportáž z akce "Petrovice u Karviné ► Cvičení jednotky sboru dobrovolných hasičů Petrovice-Závada" z regionu Karvinsko-Těšínska.

Naše lokální televizní studio spolupracuje smluvně s obcemi, městy, organizacemi a soukromými subjekty v regionu Karvinska, Těšínska a Slezska již od roku 2006.

Objekt na Mírové ulici v Karviné, který je určen k demolici, posloužil Závadským dobrovolným hasičům jako vhodný objekt ke cvičení.
Společně s nimi se výcviku účastnily i dobrovolné jednotky hasičů z Polského Gódowa.
Dobrovolní hasiči si tak mohli v reálných podmínkách vyzkoušet různé postupy, které jsou aplikovány v budovách při vzniku požárů.
Výcvik proběhl dle očekávání bez problému, hasiči svůj úkol zvládli a na podobné akce jsou dobře připraveni.

V sobotu 11. února proběhl v Karviné další společný výcvik polských a českých jednotek sborů dobrovolných hasičů partnerských obcí Petrovice u Karviné a Godów. Hasiči využili možnost trénovat na budově, která je určena k demolici a mohli si tak vyzkoušet postupy, které používají při ostrých zásazích. Hasiči nejprve prováděli bojové rozvinutí od cisterny do 3. patra. Následně si vyzkoušeli různé možnosti nasazení přetlakové ventilace a na závěr prováděli vynesení zraněného pacienta z budovy. Celý výcvik probíhal v rámci udržitelnosti projektu Bezpečná hranice s využitím pořízených technických prostředků.

Obec Petrovice u Karviné (polsky Piotrowice koło Karwiny německy Petrowitz bei Freistadt) se nachází v okrese Karviná v Moravskoslezském kraji. Leží severně od města Karviné, na východě a severu hraničí s Polskem (město Jastrzębie-Zdrój a obec Horní Marklovice). Počátkem roku 2011 zde žilo 5350 obyvatel, v roce 2006 jich bylo 5499. Petrovice u Karviné jsou největší obcí v České republice, které nemá status městyse ani města.

Její čtyři části bývaly samostatnými vesnicemi, které byly několikrát spojeny a zase rozděleny. Definitivní sloučení v jednu obec proběhlo v roce 1952.
Petrovice u Karviné
Dolní Marklovice
Prstná
Závada

Zdroj (Source):
► http://www.CRTV.cz - Česká Regionální Televize
► http://www.Karvinsko.TV - Televize Karvinsko Těšínsko

Přihlášení

Go to top